veikla

Šiame puslapyje bus skelbiama operatyviausios naujienos susietos su dviračiais.

 

APIE MUS

Virtualus dviračių informacijos centras "www.Dviratis.LT" – tai Lietuvos dviratininkų bendrijos ir viešosios įstaigos "Du ratai" 2001 metais pradėtas kūrybinis projektas. Tai Dviračių informacijos centro "dvirINFO", kuris buvo įsteigtas prie Klaipėdos ekologinio klubo "ŽVEJONĖ" 1996 metais, transformacija ir žingsnis į naują dviračių kultūros vystymo Lietuvoje etapą.

Šio projekto tikslas – dviračių kultūros vystymas Lietuvoje, t.y. dviračių kaip ekologiškos transporto priemonės susisiekimui ir turizmui populiarinimas, Lietuvos dviratininkų bendrijos augimo ir jos narių tarpusavio bendravimo skatinimas ir kt.

Virtualus dviračių informacijos centras yra gyvas organizmas, veikiantis 24 val. per parą, kurio dalyviu ir kūrėju galite būti kiekvienas iš jūsų, atsiuntęs savo skelbimą ar nuorodą į jums patikusį interneto tinklalapį, pateikę pastabas dėl pasikeitusio dviračių parduotuvės ar remonto dirbtuvės adreso, o taip pat sąžiningai atsakę į savaitės/mėnesio klausimą. Mes atviri visoms jūsų "fix" idėjoms ir pasiūlymams dėl šios svetainės puslapių turinio ir dizaino, reklamos, savanorių pagalbos ruošiant medžiagą ir kt.

Specializuotoms dviračių prekybos, remonto ir kitų su dviračiais susijusių paslaugų įmonėms siūlome reklamuoti savo prekinius ženklus ir paslaugas, yra galimybė patalpinti reklaminius skydelius ir kt. Daugiau informacijos KATALOGE.

 • Saulius Ružinskas, "dvirINFO" įkūrėjas ir projekto vadovas
  Saulius @ dviratis.lt
 • Laurynas Butkus, svetainės programavimas
  webmaster @ dviratis.lt
 • Frankas Wurft, atstovas užsienio ryšiams
  Frankas @ bicycle.lt

Mūsų kontaktai:

Lietuvos dviratininkų bendrija (LDB)
ACP p.d. 156, LT-44002 Kaunas
Mob.tel.: +370 699 33661
Faks.: (8 37) 425207
El.paštas: LDB @ dviratis.lt
http://ldb.dviratis.lt
Viešoji įstaiga "DU RATAI"
Naujoji Uosto g. 3, LT-92120 Klaipeda
Mob.tel.: +370 615 91773
Faks.: (8 46) 300145
El.paštas: 2ratai @ dviratis.lt
http://nuoma.dviratis.lt

 

 

 

Apie LDB / Veiklos programa / Projektai / Leidiniai / Tapk LDB nariu! / Paremk mus / Kontaktai

 

 

LDB > Apie LDB

 

 

   
veikla 

Lietuvos dviratininkų bendrija (LDB) – tai 1996 m. įkurta savarankiška visuomeninė ne pelno organizacija, kurios tikslas – dviračių kaip transporto priemonės populiarinimas susisiekimui ir turizmui, o taip pat ir kito ekologiško transporto skatinimas.

LDB vienija šiam tikslui pritariančius dviratininkus ir organizacijas iš visos Lietuvos. LDB nariu gali tapti bet kuris Lietuvos Respublikos pilietis, sulaukęs 18 metų amžiaus, pritariantis LDB įstatams, veiklos programai ir raštu pateikęs prašymą tapti nariu. Nuo 2010 m. LDB nariais gali tapti ir juridiniai asmenys.

   

 

Siekiant šio užsibrėžto tikslo ir vadovaudamiesi visiems LDB nariams priimtinomis veiklos gairėmis bei kasmetine veiklos programa (žr. apačioje) Lietuvos dviratininkų bendrija:

 • Leidžia specializuotus leidinius apie dviračių transportą ir turizmą, pvz., Lietuvos dviračių maršrutų žemėlapį (2001, 2006), informacinį biuletenį "DU RATAI" (1998-1999), skrajutę apie dviračių eismo saugumą "DU RATAI VEŽA! Važinėk dviračiu saugiai" (2007) ir kt.
 •  Kovoja su biurokratais dėl dviračio kaip lygiavertės transporto ir turizmo priemonės įteisinimo ir dviračių eismo infrastruktūros išvystymo Lietuvos miestuose, pasisako prieš privalomą šalmų ir liemenių įteisinimą;
 • Rengia dviračių ir saugaus eismo populiarinimo renginius, pvz., aplinkosauginius žygius dviračiais po Lietuvą (1998-2000), tarptautinius žygius dviračiais "BaltiCCycle" (nuo 2001 m.), dviratininkų šventes ir akcijas (pvz., "Diena be automobilių") ir kt.;
 • Sukūrė ir administruoja Virtualų dviračių informacijos centrą www.DVIRATIS.LT irwww.BICYCLE.LT, vykdo apklausas su dviračiais susijusiomis temomis;
 • Organizuoja konferencijas, seminarus ir spaudos konferencijų dviračių tematika žiniasklaidos, savivaldybių ir kitų institucijų atstovams, pvz., 2010 03 19 d. organizuoja tarptautinį seminarą "EuroVelo 10 – dviračių turizmo trasos pasiekimai ir perspektyvos";
 • Inicijuoja ir skatina dviračių turizmo trasų įrengimo projektus, pvz., Europos dviračių trasų tinklo "EuroVelo®",  Nemuno dviračių trasosPajūrio dviračių trasos ir kt.
 • Bendradarbiauja su verslo kompanijomis, pvz., "Lietuvos geležinkeliais", gerinant specializuotų paslaugų dviratininkams prieinamumą ir kokybę;
 • Bendradarbiauja su kitomis Europos šalių dviratininkų organizacijomis ir nuo 1998 metų yra pilnateisė Europos dviratininkų federacijos (European Cyclists' Federation – ECF) narė, atstovaujanti Lietuvoje Europos dviračių trasų tinklo projektą "EuroVelo®".

 

veikla 

 

 

 

 

Failai parsisiuntimui pdf versijoje: