http://www.sirveta.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=109&Itemid=87
Mažasis šeimos dviračių takas |
Švenčionių kraštas, kur nuo seno žaliuoja girios, stūkso kalvos ir kalvelės, spindi žydros ežerų akutės. Kiek atmena senoliai, čia buvo Nalšios žemės širdis – istorinė rytinių lietuvių žemė. Švenčionių kraštui būdinga unikali gamta: miškai, ežerai ir ežerėliai, žydras Žeimenos kaspinas, upeliai, piliakalniai, kaimai ir kaimeliai, kuriuose gyvena darbštūs aukštaičiai. Čia tyvuliuoja 289 ežerai, tarp kurių didžiausi – Kretuonas (880 ha), Vajuonis (230 ha). Daug puikių gamtos kertelių yra Švenčionių krašte, todėl, norint jas išsaugoti, buvo įkurtas Aukštaitijos nacionalinis parkas, Labanoro, Sirvėtos ir Asvejos regioniniai parkai. Jie užima gana didelę šio krašto dalį, apie 31% rajono teritorijos. Smagu ilsėtis Švenčionių apylinkėse ir vasarą, ir žiemą, nes kraštas ekologiškai švarus, nėra aplinką teršiančios pramonės. Mieli Keliautojai! Atvykę į šį nuostabų kraštą, atsidursite gamtos prieglobstyje, pajusite didžiųjų senovės girių kvapą, pasiklausysite paslaptingo upių ir upelių čiurlenimo, panardysite skaidrių kaip krištolas ežerų bangose, susipažinsite su puikiais šio krašto žmonėmis, papročiais, sužinosite jo istoriją, išgirsite daug įdomių pasakojimų ir legendų, širdį veriančių aukštaitiškų dainų, sutartinių. Asfaltuotas dviračių takas prasideda rytiniame Švenčionių miesto pakraštyje. Taku važiuojantys mažieji dviratininkai turės laiko ir pasivažinėti dviračiais ir pažaisti miško pakraštyje, pailsėti poilsio vietose. Tako pabaiga – Švenčionių miesto gyventojų ir svečių pamėgtas Bėlio ežero paplūdimys su nardymo bokšteliais, su mažiesiems įrengta maudymosi vieta. Ežeras šalia didelių kalvų, vienos iš kurių slėnyje vyksta miesto ir rajono šventės, taip pat tarptautiniai festivaliai. |
http://www.sirveta.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=108&Itemid=86
Dauguvos-Nemuno takoskyros dviračių takas |
Kelionė prasideda Šventos kaime įsikūrusios Sirvėtos regioninio parko direkcijos kieme. Pagrindiniu keliu sukame į dešinę ir riedame nuokalne asfaltuotu keliu, kuris pereina į žvyrkelį.
Riedėdami žemyn kairėje pusėje galime pastebėti uoksą medyje – tai gyvenančios juodosios meletos būstas. Uoksus kalasi įvairiuose, dažniausiai ligų pažeistuose, medžiuose. Minta vabzdžiais, gyvenančiais po medžių žieve ir medienoje, žiemą pasmaguriauja skruzdėlėmis, o skruzdėlynų šiame miške tikrai daug.
Esame pėsčiųjų pažintiniame take. Galime nuvažiuoti į polisiavietę prie Ilgio ežero. Arba, pasukę i dešinę, kur ir rodo orientacinis ženklas, minkšta miško paklote pamažu keliaujame toliau.
Tęsiame kelionę to paties kaimo vieškeliu, kuris atveda pas vietinius gyventojus, kurie verčiasi gyvulininkyste – augina karves, avis, naminius paukščius.
Privažiavus poilsiavietę prie Mergežežerio galima pailsėti, arba iškart apsisukti, ir žvyrkeliu į kairę grįžti į Šventos kaimą ir SRP direkciją.
|