Labanoro parko trasa

Pavadinimas Vakarinis mėlynasis pėsčiųjų ir dviratininkų žiedas       
Vieta (Rajono, parko pavadinimas)
Trumpas aprašymas74 km

Ypatingi klausimai:

Koks eismo intensyvumas? Kokia kelio danga (% Asfaltas / žvyras / miško-lauko kelias)Kam rekomenduojama?

nuoroda

http://labanoras.am.lt/VI/index.php#a/102

Žemėlapis (profilis, maršrutas, ilgis -> gpsies.com)


neseniai teko 2016 m. pačiam šiek tiek apžiūrėti galimybes minti per labanoro girią.

Kas patiko: Žinoma, miškas, ežerai, gybai ir uogos …

Kas nepatiko: visur “privati valda”

Dviračių trasa turi dvi dalis: Viena į pietus nuo kelio Molėtai-Labanoras-Ignalina, kita į Šiaures.

Šiaurėse yra daugiau reljefo, prastesni keliai ir mažiau “privati valdos” žmonių …

Žiūrėkite ir apačioje prie žemėlapių

labanoras IMG_20160730_112402 IMG_20160730_160841 IMG_20160730_160907 IMG_20160730_160934 IMG_20160730_160954 IMG_20160730_162701


 Vakarinis mėlynasis pėsčiųjų ir dviratininkų žiedas        

Pažintiniu ir rekreaciniu požiūriu vertingiausia vakarinė Labanoro regioninio parko dalis. Ji išsiskiria vaizdingu kraštovaizdžiu, ežerų gausa bei gamtinių ir kultūrinių objektų įvairove. Visa tai ir apjungia šis turistinis maršrutas, kurio ilgis siekia 74 km. Jis skirtas pėstiesiams ir dviratininkams, nes tik tokiu budu keliaujant, pilnai atsiveria Jus supančios aplinkos grožis. O paigrožėti turėsite kuo: šiaurinėje maršruto dalyje, Kulionių kaime, yra Etnokosmologijos muziejus, Molėtų astronomijos observatorija, Senovinė dangaus stebykla ir etnografinė sodyba. Leidžiantis žemyn, maršruto pietrytinėje miškingoje kalvotoje dalyje, yra Obelynės etnografinis kaimas, Kraujelių mitologinis akmuo Stirnių apylinkės, Rašos dvarvietė, Kertuojos piliakalnis ir senovės gyvenvietė. Vakariniame Baltųjų Lakajų krante yra įsikūręs jaukus Rudesos kaimelis, o šalia ant aukštos kalvos – kapinės, kuriose stovi graži koplyčia ir varpinė. Keliaudami pro Mindūnus, būtinai aplankykitė Molėtų krašto žvejybos muziejų, tai vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje. Kad lankytojams būtų geriau orientuotis turistinėje trasoje, ji pradėta žymėti sutartiniais ženklais: mėlyna juostelė per vidurį ir dvi baltos juostelės iš viršaus ir apačios.

Keliaujantiems yra sudarytos sąlygos turiningai ilsėtis gamtos prieglobstyje, pažinti gamtos ir kultūros vertybes. Trumpam poilsiui įrengtos atokvėpio vietos, nakvynei su palapine – stovyklavietės. Stenduose pateikta informacija apie Vakariniame mėlynajame pėsčiųjų ir dviratininkų žiede esančius lankytinus objektus.

.


Oficialus žemėlapis:

labanorasMAPmini

Kelias paruoštas navicijai:


Man patiko pasiūlymas trasa padalinti į dvi dalis

Šiaurės

Pietūs