Dubysos RP

http://www.alfa.lt/straipsnis/11762684/Ekstremalus.dviraciu.takas.Dubysos.regioniniame.parke=2011-06-29_16-20/

 

Ekstremalus dviračių takas Dubysos regioniniame parke

Dubysos regioninis parkas planuoja atidaryti naują dviračių trasą ir taip pritraukti kuo daugiau ekologiško dviračių turizmo mėgėjų. Dviračių trasa turėtų sudominti dviratininkus ne tik dėl įdomaus maršruto, bet ir dėl lankytinų objektų gausos bei atsiveriančio nuostabaus kraštovaizdžio.

Žiedinė trasa maršrutui paįvairinti

Regioninio parko direktorius Vygantas Kilčauskas pasakoja, kad Dubysos regioniniame parke iki šiol nebuvo trasų, nors jų įrengimas numatytas regioninio parko planavimo dokumentuose.

„Betygalos kraštovaizdžio draustinyje per Dubysos upę yra įrengti du pėsčiųjų tiltai, vadinamieji kabantys lieptai. Taigi kilo mintis panaudoti šiuos lieptus įrenginėjant žiedinę dviračių trasą. Šioje vietoje yra labai patogi infrastruktūra“, – pasakojo direktorius.

Kadangi maršrute yra du pėsčiųjų tiltai, tai kelionę dviratininkai gali pradėti Betygaloje. Čia persikeliama į kitą Dubysos krantą, nuvažiuojama maršruto atkarpa.

Tuomet per kitą lieptą persikeliama ir grįžtama atgal. „Važiuoti į vieną pusę ir grįžti atgal neįdomu, o žiedinis maršrutas leis lankytojui praleisti laiką prasmingai“, – pridūrė V. Kilčauskas.

Raseinių dviratininkų klubo ,,Minam“ vadovas Šarūnas Blinstrubas sakė, kad dviratininkai neskubėdami šią trasą įveikė per tris valandas.

„Nebūtina visą maršrutą įveikti vienu ypu. Mes daug kur sustodavome. Čia yra piliakalnis, unikali bažnyčia, galima ir kraštovaizdžiais pasigrožėti.“

Maršrutą įvertino dviračių klubų nariai

Išmėginti naująją trasą susirinko 30 dviratininkų. Tarp jų buvo bent 17 dviračių klubo „Velomanai“ narių, 4 Raseinių dviratininkų klubo „Minam“ atstovai, įvairaus amžiaus dviračių mėgėjų.

Bandomuoju žygiu buvo siekiama įvertinti trasos galimybes. Po žygio praktiškai visi iki vieno dviratininkai pritarė trasos įrengimo idėjai, patvirtino, kad tai įdomi, šiek tiek ekstremali trasa ir sakė manantys, kad tai bus puikus maršrutas visiems.

„Trasa kol kas dar neįrengta iki galo. Suvažiavimas buvo surengtas tam, kad pasikviestume dviratininkų klubų atstovus ir jie pasidalintų savo patirtimi, įvertintų, ar maršrutas įdomus, ar nėra pernelyg nesudėtingas važiuoti.

Taip pat laukiame jų patarimų, kokią infrastruktūrą reikėtų įrengti, – sakė direktorius. – Šiais metais planuojame sudaryti maršrutą ir jį paskelbti savo direkcijos internetinėje svetainėje.“ Daugiau>>

Trasa – ne iš lengvųjų

Žygio metu dviratininkai įveikė stačius Dubysos šlaitus, kėlėsi per ją kabančiais lieptais, leidosi į slėnį šaltinių išgraužtais takais ir net važiavo bekele.

Labiau patyrę dviratininkai sakė, kad 20 km ilgio trasa galėtų būti šiek tiek ilgesnė, tačiau mėgėjams ji gali pasirodyti ne tokia jau ir lengva.

„Sunkiau įvažiuoti į statesnius šlaitus, taip pat šiek tiek gali būti pavojinga palijus, kadangi takai yra moliniai. Kai kur per statūs šlaitai, todėl būtų geriau šia trasa važiuoti kalnų dviračiu.

Reikėtų įspėjamųjų ženklų, nes vietomis gali ir pedalą sulenkti, ypač palijus reikia atsargiai važiuoti. Nepaisant tykančių pavojų, buvo labai smagu“, – dalinosi įspūdžiais žygio dalyvis Š. Blinstrubas.

V. Kilčauskas pasakojo, kad žygyje dalyvavo ir 12 metų berniukas. Vaikas gerokai pavargo, jam buvo fiziškai sunku, kadangi trasa įrengta taip, kad dviratininkai patirtų, koks yra Dubysos slėnio statumas. Reikėjo dviračius ir į šlaitus įsivesti, buvo nusileidimų nenaudojamais keliukais.

Dar liko keletas darbų: sužymėti medžius, pastatyti ženklų, kad dviratininkai nepaklystų. Tuomet parkas galės pakviesti visus ekologiško dviračių turizmo mėgėjus ir profesionalus.


  Apžvalginis maršrutas po parką. Keliaudami automobiliais ar dviračiais maršrutu Raseiniai – Lyduvėnai – Maironiai – Bulavėnai – Lyduvėnai – Šiluva – Pasandravys – Betygala – Ugioniai – Ariogalos šaltinėlis – Raseiniai, susipažinsite su regioninio parko gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis, Raseinių krašto istorija. Maršruto ilgis 150 km, trukmė 1 – 2 dienos.
Dviračių maršrutai. Nuo Raseinių iki Daugodų k. nutiestu dviračių taku patogu važiuoti šeimoms, vaikams, norintiems pasiekti lankomiausią Daugodų stovyklavietę.
Parkas patenka į Lietuvos dviratininkų bendrijos rekomenduojamą vieną pagrindinių dviračių maršrutų vakarų – rytų kryptimi (Pajūrio – sostinės maršrutas) – Raseiniai – Kaulakiai – Betygala – Ariogala (daugiau informacijos dviratininkams internete www.dviratis.lt, www.bicycle.lt). Keliauti dviračiais patogu rajoniniais ir krašto keliais (žr.schemą).

http://www.dubysa.info/


Dubysos RP

http://dubysosrp.am.lt/VI/files/File/DRP%20ZEMELAPIS.jpg