Aukštadvario Regioninis Parkas

Šį pavasarį siūlome pažinti Aukštadvario apylinkes pėsčiomis ar dviračiu:
1. Mergiškių žiedas – pėėsčiomis,dviračiu
Trukmė: 1 d. Maršruto ilgis: 25,0 km ilgio trasa supažindina su šiaurės vakarine Aukštadvario regioninio parko dalimi – Mergiškių kraštovaizdžio draustiniu ir čia esamomis gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis.
2.Po Aukštadvario miestelį – pėsčiomis, dviračiu
Trukmė: 3 val. Maršruto ilgis: 6,00 km trrasa vingiuoja Aukštadvario urbanistiniu draustiniu. Lietuvos Metrikoje nurodoma, kad 1512 metais Aukštadvario dvaras įtraukiamas į LDK dvarų sąrašą. Aukštadvaris įsikūręs šalia karališkojo vieškelio, jungusio Trakų ir Birštono pilis, turėjo galimybę plėstis. Keliaudami šia trasa susipažinsite su Aukštadvario miesteliu, gamtos bei kultūros vertybėmis
3.Protėvių takas – pėsčiomis, dviračiu
Maršruto ilgis: 9,50 km trasa supažindina su Bagdanonių ir Spindžiaus kraštovaizdžio draustiniuose esančiomis gamtos ir kultūros paveldo vertybėmis. Ši šiaurrytinė parko dalis buvo žinoma jau senovėje.
4.Rangavos žiedas – pėsčiomis, dviračiu
Trukmė: 1 d. Maršruto ilgis: 14,0 km
Pažintinė trasa ,,Rangavos žiedas“ kviečia jus keliauti po pietvakarinę regioninio parko dalį – Aukštadvario urbanistinį ir Verknės kraštovaizdžio draustinius. Trasoje aplankysite Verknės senvagės, Rangavos alko šaltinius, Šafarnės alko akivarus, Paverknės miške esančius vokiečių karių kapus ir žydų kapines. Aukštadvario miestelyje: turgaus aikštę, Aukštadvario piliakalnį, Aukštadvario dvaro parką. Pasigrožėsite Verknės upe ir Tamelių ežeru.
5. Žaliasis takas – pėsčiomis, dviračiu
Trukmė: 4 val. Maršruto ilgis: 7,50 km
Pažintinis takas supažindina su Spindžiaus kraštovaizdžio draustiniu, kuris įžymus savo pušynais su ąžuolo traku. Čia randa prieglobstį daug gyvūnų ir retų augalų. Tai vienas gražiausių ir vertingiausių parko miškų, apjuostas Strėvos upės ir ežerų, garsus gamtos ir istorijos įžymybėmis, vaizdais.
Maršutų žemėlapius galite atsisiųsti:
http://www.arp.lt/index.php?psl=107004&i=0&d=1&klb=1
Informacija : www.arp.lt

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!