Pirkdami naudotą dviratį, rizikuojate paremti vagis

 

http://www.lrytas.lt/-13057267631305170622-pirkdami-naudot%C4%85-dvirat%C4%AF-rizikuojate-paremti-vagis.htmx

Pirkdami naudotą dviratį, rizikuojate paremti vagis

 
Sigita Purytė
2011-05-18 16:52

Frankas Wurftas, dviračių entuziastas iš Vokietijos, Lietuvoje gyvena daugiau nei 10 metų. Jis vadovauja nedidelei dviračių nuoma užsiimančiai įmonei, retsykiais gabena naudotus dviračius iš Vokietijos ir parduoda juos, skelbdamas pasiūlymus internetu. Prieš savaitę jo nuomojamų dviračių skaičius sumažėjo dviem – du vienu ypu buvo pavogti. Vaikinas įtaria, kad vagystė buvo gerai organizuota ir ragina žmones tikrinti, ar pirkdami naudotus dviračius jie neremia vagių.

 
 
„Jei naudoto dviračio kaina nerealistinė ir nėra tikslaus paaiškinimo, kodėl tokia, galima įtarti, kad dviratis vogtas“, - aiškina dviračių nuomotojas ir pardavėjas F.Wurftas.
„Jei naudoto dviračio kaina nerealistinė ir nėra tikslaus paaiškinimo, kodėl tokia, galima įtarti, kad dviratis vogtas“, – aiškina dviračių nuomotojas ir pardavėjas F.Wurftas.  Asmeninio archyvo nuotr.
 

REKLAMA

Penktadienio vakare dviračių nuomos punkte Vilniuje F.Wurftas išnuomojo du miesto dviračius – vyrišką ir moterišką. Porelė iš Šveicarijos norėjo po Vilnių pakeliauti ilgėliau ir dviračius išsinuomojo parai. Vakare, užsukę į klubą „Niujorkas“, transporto priemones abi kartu prirakinę prie metlinio vamzdžio, užsieniečiai kelias valandas linksminosi naktiniame klube. Išėję nerado dviračių, metalinis vamzdis buvo nupjautas.

„Kitą dieną jie atėjo pas mane, papasakojo, kas nutiko, mes nuvažiavome į policiją, parašėme pareiškimą. Mane nustebino, kad įvykio vietoje nebuvo nukirptų spynų. Tai reiškia, kad abu surakintus dviračius vagys turėjo gabenti kartu. Spynos buvo tokios, kurių replėmis nenukirpsi, o su metalo pjūklu perpjauti gali nebent ilgai brūžindamas. Žodžiu, spynoms įveikti reikėjo gerų įrankių“, – aiškino vilnietis.

Jam šis nutikimas priminė vienos gaujos organizuotas dviračių vagystes Londone, kur dviračiai buvo vagiami naudojant mikroautobusą: vagys atvažiuodavo, užstatydavo, kad niekas nematytų, nupjaudavo spynas ar konstrukcijas, prie kurių buvo prirakinti dviračiai, susikraudavo ir išvažiuodavo. „Daug lietuvių Londone, gal jau pasimokė?“ – juokavo Lietuvos vokietis.

Jis neseniai iš Vokietijos pradėjo vežti naudotus dviračius. Per du mėnesius į skelbimus internete atsiliepė keliasdešimt žmonių, virš dešimt dviračių jau parduoti. Naudotų dviračių žmonės taip pat ieško turguose. Šią transporto priemonę galima rasti Vilniaus, Kauno, Rietavo turguose.

Perkantiems naudotus dviračius policijos pareigūnai pataria įsitikinti, ar dviratis gautas teisėtai – prašyti dokumento, nurodančio, kaip, iš kur pardavėjas gavo dviratį. Taip pat gali padėti kaina. „Jei ji nerealistinė ir nėra tikslaus paaiškinimo, kodėl tokia, galima įtarti, kad dviratis vogtas“, – aiškina dviračių nuomotojas ir pardavėjas. Naudotų dviračių kaina, jei dviračiai atvežti iš kitų Europos šalių, paprastai yra ne mažesnė nei 300 litų.

Jau kelis metus Lietuvoje bręsta mintis kurti dviračių registrą. Kaimyninėje Latvijoje tokių yra bent trys. Jame būtų galima registruoti savo dviratį, paskelbti, kai dviratį pavogia, taip pat patikrinti, ar parduodamas dviratis nėra pavogtųjų sąraše. Tame pačiame registre policija skelbtų apie rastus dviračius ir kviestų jų savininkus atsiliepti.

Vakarų Europoje dviračiai netgi turi pasus, kuriuose pažymėtas unikalus dviračio rėmo numeris, dviračio spalva, įdėta fotografija.

Parašykite komentarą

Veloland.lt - Maršrutai - paslaugos - naujienos